Nemovitosti Španělsko

Alicante

Historická pevnost  El Castell de Guadalest – turistika Alicante, Španělsko

 

Za španělskými historickými památkami není nutné jezdit daleko – již v našem nejbližším okolí se totiž nachází  pevnost z XIII. století – El Castell de Guadalest, která existovala již za vlády muslimů. Najdete zde muzeum s řadou šlechtických domů, kde lze nahlédnout do životního stylu tehdejších obyvatel. Z pevnosti je nádherný výhled na okolní skalnaté pohoří a přehradu s možnosti projiždky na lodi. Její uličky zdobí spousta typických obchůdků se suvenýry, domácími medovými produkty a jinými rukodělnými výrobky. Výlet na Guadalest potěší nejen Vás, ale také Vaše rodinné příložníky a kamarády, kteří přijedou trávit dovolenou do Vaší španělské residence. Neváhejte a pořiďte si dům u nás, okolí je velmi bohaté na příležitosti trávení volného času, dobrodružství i relaxaci.

         

    Fuentes de Algar koupani pod vodopady Vodopady Algar 2 vodopady Algar pohled z hora Algar restaurace s bazenem u vodopadu Algar koupani algar2     

 

Vodopády Las Fuentes del Algar, turistika Alicante, Španělsko

Některé z našich domů nabízejí nádherné výhledy na blízké vodopády Algar  uvnitř krasového vápence zdejšího pohoří provincie Alicante. Návštěva zahrnuje mimo jiné prohlídku 1,5km dlouhého okruhu podél koryta řeky Algar, jejíž jméno v arabštině znamená jeskyně. Strmou cestou si řeka nese dostatečné množství studené horské vody, a tak tvoří přírodní vodopády a jezírka v roklích s bohatou středomořskou vegetací. V letních měsících většina toku pochází z nádrže Guadalest. Mimo koupání pro otužilé či celodenní slunění na břehu se milovníci přírody mohou vydat podél řeky na příjemné procházky. Také labužníci si pochutnají v místních restauracích na jídlech typické španělské kuchyně.